ANUNT

IN ATENTIA CETATENILOR

Prin H.C.L. nr.97 din13 decembrie 2016, s-a hotarat ca materialul lemons din padurea comunala sa nu mai fie vandut catre agentii economici, lemnul de foc rezultat din exploatare va fi vandut cetatenilor din comuna Almas in cantitate de pana la 10 metri steri pentru fiecare gospodarie, in functie de numarul de membrii din gospodarie, numarul de copii, varsta copiilor, batrani precum si alte criterii de natura sociala, la pretul de 100 lei/mc, in limita materialului lemnos disponibil.

Materialul lemons se pune la dispozitia cetatenilor tras in rampa, fasonarea, incarcarea si transportul revine exclusiv in sarcina cumparatorului.

Cei interesati se adreseaza organului silvic care gestioneaza parchetul in exploatare.

Informatii suplimentare la telefon : 0786470379

Primar interimar